Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 28. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

6. zdravotnictví

 1. Enterokoky izolované z urogenitálního traktu lidí
  Autor/ři: Milan Trojánek
  Ze 197 studovaných kmenů enterokoků jsem nejčastěji identifikoval druh E.faecalis (91,1%) a E. faecium (6,9 %). Z biochemických testů byla pro odlišení E. faecalis a E. faecium nejvýznamnější utilizace arabinózy. Všechny kmeny byly citlivé k vankomycinu. U ostatních antibiotik se výsledky odlišovaly v závislosti na druhu enterokoků.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Význam jódu pro lidský organismus
  Autor/ři: Zdeněk Skalický
  Jód je stopový prvek, jehož význam pro lidský organismus je obrovský. Lidské tělo ho přijímá v potravě a ve štítné žláze si z něj vytváří důležité hormony. Ty pak regulují přeměnu látek ve většině buněk organismu. Lidské tělo ho potřebuje v každém věku. Pokud ho má nedostatek, mluvíme o jódovém deficitu.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Analýza metalothioneinu jako prognostického markeru nádorových onemocnění
  Autor/ři: Michal Svoboda
  Byla optimalizována vysoce senzitivní elektroanalytická metoda pro analýzu metalothioneinu. Metoda byla využita pro stanovení metalothioneinu v krevním séru a krvi onkologických pacientů. Obsah metalothioneinu u onkologických pacientů znatelně převyšoval průměrnou hodnotu zdravých lidí a jeho hladina kolísala v průběhu protinádorové terapie.
  Text práce ve formátu PDF

Správce archivu SOČ – jana.sevcova@npi.cz | Ochrana osobních údajů