Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 32. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

3. chemie

 1. Syntéza tetramethyl[5]helquatu
  Autor/ři: Pavel Švec
  Pro zkoumání vlastností a využití helquatů připravit tetramethyl[5]helquat pomocí robustní třístupňové syntézy bez použití chromatografie při purifikacích.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  
 2. Personalizovaná medicína - nový směr v diagnostice asthma bronchiale
  Autor/ři: Erika Gedeonová
  Cílem práce bylo zakotvení protilátky proti cys LTs na polymerní nosič a magnetické nanočástice. Připravené polymerní čočky (mezikrok k přípravě diagnostického proužku) a imunomagnetické částice byly následně použity jako rychlé, sensitivní a vysoce specifické metody separace biomarkerů z kondenzátu vydechovaného vzduchu
  Text práce ve formátu PDF
 3. Syntéza vysoce substituovaných chinolinů jako dále použitelných stavebních kamenů pro výstavbu kombinatoriálních knihoven
  Autor/ři: Vojtěch Kundrát
  Cílem práce je syntéza vysoce substituovaných derivátů chinolinu biologicky aktivními funkčními skupinami. Produkty byly charakterizovány (1HNMR, HPLC, bod tání), testovány na biologickou aktivitu a poskytnuty jako výchozí látky pro následující kombinatoriální syntézu. V rámci práce jsem také vyzkoušel novou jednokrokovou syntézu chinolinových derivátů, která byla dále aplikována kombinatoriálně.
  Text práce ve formátu PDF

Správce archivu SOČ – jana.sevcova@npi.cz | Ochrana osobních údajů