Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 32. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

8. ochrana a tvorba životního prostředí

 1. Srovnání odonatocenóz na různým způsobem rekultivovaných výsypkách Mostecka
  Autor/ři: Filip Tichánek
  Cílem bylo především porovnat druhovou diverzitu a kvalitativní hodnotu odonatocenóz na různým způsobem rekultivovaných výsypkách. Dále zjistit jak se mění druhová diverzita i kvlaitativní hodnota odonatocenóz s narůstajícím stářím lokalit (vodních těles). A v neposlední řadě i zjistit, které přímé faktory prostředí výrazně ovlivňují druhovou diverzitu a kvalitativní hodnotu odonatocenóz, a jak je ovlivňují.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Moderní technologie v ekologii - Analýza ekologického rodinného domu
  Autor/ři: Martin Kantor, Adam Zíka, Roman Hlaváček
  Předmětem naší práce je analyzovat a následně porovnat běžný rodinný dům a ekologický dům, využívající nejnovější moderní technologie. Mimo výslednou analýzu obsahující konkrétní výpočty a doporučení vhodných řešení, je cílem práce také vytvoření informačního webu pro veřejnost, který bude v přehledné formě informovat o našich výsledcích. Součástí webu je také ekologická kalkulačka, umožňující komukoliv, spočítat si vliv jeho vlastního rodinného domu na životní prostředí.
  Text práce ve formátu PDF
 3. Význam antipredačního chování ptáků na krmítku
  Autor/ři: Vít Kubelka
  Význam antipredačního chování ptáků a jeho využití při ochraně drobného ptactva před úrazy na prosklených plochách. Zjištění druhů, které lze v zimním období přikrmovat.
  Text práce ve formátu PDF
  Přílohy práce: stáhnout přílohu  

Správce archivu SOČ – jana.sevcova@npi.cz | Ochrana osobních údajů