Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 33. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

7. zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství

 1. Rostlinné viry, charakterizace X viru bramboru
  Autor/ři: Terezie Svobodová
  Tato práce si dává za úkol shrnout základní poznatky o životním cyklu a metodách detekce rostlinných virů. Práce se zaměřuje na X-virus bramboru (PVX) jako zástupce rostlinných virů a zkoumá jeho reakce s některými vybranými rostlinnými hostiteli. Práce se také zabývá využitím rostlinných virů pro biotechnologické účely a obraně rostlin proti virovým chorobám.
  Text práce ve formátu PDF
 2. Pěstování plodové zeleniny - meloun vodní - v klimatických podmínkách Pardubického kraje
  Autor/ři: Václav Kozák
  porovnání výnosů jednotlivých odrůd vodních melounů, vliv podnoží na výnosy, vytvoření popisu jednotlivých odrůd a návodu k pěstování melounů, vyhledání informací o vodních melounech a následné ověření jejich pravdivosti, vytvoření návodů na roubování melounů, vytvoření webových stránek pro pěstitele melounů, pokus hydroponického pěstování melounů a pěstování v květináčích
  Text práce ve formátu PDF
 3. Měření antioxidační aktivity a polyfenolických sloučenin ve vybraných hybridech meruněk
  Autor/ři: Petr Pokora
  Cílem studie bylo vybrat ze souboru 243 hybridů meruněk hybrid meruňky s největším zdravotním benefitem pro člověka. Dále byl zjišťován obsah celkových polyfenolických sloučenin.
  Text práce ve formátu PDF

Správce archivu SOČ – jana.sevcova@npi.cz | Ochrana osobních údajů