Archiv prací SOČ


WebArchiv - archiv českého webu
Pokud si chcete text práce nebo její případné přílohy stáhnout, klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte volbu Uložit cíl jako. V opačném případě se může stát, že bude Váš prohlížeč chtít soubor zobrazit rovnou a jeho načítání může zvláště u větších souborů trvat dlouho.


« zpět na hlavní stránku

Archiv prací pro 44. ročník SOČ

« zpět na výběr oboru

16. historie

  1. Dělostřelecké cvičiště a tábor u Týna nad Vltavou (1749-1778)
    Autor/ři: Prokop Machoň
    Cílem této práce je přiblížit veřejnosti neznámou vojenskou památku evropského významu a podrobně zpracovat její dějiny.
    Text práce ve formátu PDF
  2. Osudy rodiny Roubíčkových na pozadí událostí šoa
    Autor/ři: Kateřina Nejedlá
    Mým cílem bylo vytvořit celistvý příběh židovské rodiny Roubíčkových na pozadí všeobecně známých událostí druhé světové války a šoa samotného. Snažila jsem se ukázat vliv těchto událostí na život obyčejné české rodiny. Touto prací se též snažím poukázat na to, že šoa není pouze záležitostí Prahy a Brna, ale že jeho oběťmi byli obyvatelé i v takových městech, jako je Choceň. Též bych ráda upozornila na to, že všechny příběhy podobného charakteru si zaslouží být zpracovány a zachovány pro příští generace i přesto, že se někomu na první pohled mohou zdát málo „dramatické“. Chtěla jsem také dohledat dokumenty, které by pomohly objasnit doposud neznámé události života této rodiny.
    Text práce ve formátu PDF
    Přílohy práce: stáhnout přílohu  
  3. Život ředitele Občanské záložny v Lázních Bělohradě Jana Smětáka, zasazený do dobového kontextu
    Autor/ři: Kryštof Kučera
    Ve své práci jsem se pokusil zachytit životopis jednoho ze svých předků, Jana Smětáka, a jeho životní osudy v průběhu jeho života, ze kterého více než třicet let věnoval práci v Občanské záložně v Lázních Bělohradě, kde působil v první polovině 20. století i jako ředitel. Zároveň jsem život mého předka zasadil do dobového kontextu, který je podle mne důležitou podmínkou k pochopení životních osudů této osobnosti. Proto jsem zaměřil svou pozornost na historii lidového peněžnictví s důrazem na Občanskou záložnu v Lázních Bělohradě, na historii města Lázní Bělohradu. Svou práci jsem zároveň prokládal pasážemi, které čtenáři poskytují přehled o dění na území Československa a doplňují tak životopis mého předka.
    Text práce ve formátu PDF

soc.cz